3 thoughts on “Przygotowania do edycji 2011

 1. Marek

  witam, kiedy będą znane zadania do konkursu pozrobot 2011 oraz kiedy będzie można zarejestrować drużynę?

 2. Andrzej Wójtowicz

  Zadania wraz z regulaminem planujemy opublikować w styczniu, natomiast rejestrację zaczniemy prawdopodobnie na przełomie lutego i marca.

 3. Maciej

  Witam!

  (dot. zawodów Junior)

  Proszę o uwzględnienie większej ilości punktów za algorytmy, oraz o zapoznawanie sędziów z regulaminem (no cóż, w zeszłym roku część sędzów nie znała regulaminu). Mam natomiast prośbę dotyczącą kategorii LF: proszę o sprawdzanie, czy robot rzeczywiście jedzie po linii przy użyciu czujników, a nie jest zaprogramowany „na sztywno”.

  Dodatkowo, zamieszczę moje sugestie na temat zadań:
  – czy można urządzić coś w stylu „biegu przez płotki” tzn. aby ustwić na planszy ścianki lego (o wys ok. 6 klocków), a zadaniem robota byłoby przejechanie takiej trasy.
  – moim zdaniem najciekawszym zadaniem z roku 2010 było sortowanie kulek (którego nam się nie udało 😉 ). Można zrobić coś podobnego znowu?
  – może coś w stylu micromouse (labirynt, gdzie robot ma dojechać z kąta planszy do środka)?

  Może to nie na miejscu, ale za rok proponuję, żebyście zrobili oddzielne zawody lego sumo tego samego dnia, tzn. jeśli drużyny mają więcej klocków i mogą zbudować ramę do sumo-robota, mogą zarejestrować się na tych zawodach. Puchary i nagrody, byłyby oddzielne, w kategori sumo nie uwzględnianoby budowy i algorytmów z zawodów „tradycyjnych”. Proponuję to dlatego, ponieważ takie walki są emocjonujące, a niewiele trzeba do zbudowania robota-sumo.

  Pozdrawiam i do zobaczenia na zawodach!

  Maciej z gim.26

Comments are closed.