Podsumowanie WLR 2013

22 czerwca 2013 r. w V LO w Poznaniu odbyło się czwarte spotkanie Wielkopolskiej Ligi Robotyki. Na konkursie pojawiło się 11 drużyn, w tym dwie nowe. Po trzech godzinach zmagań udało się wyłonić zwycięzców i – po uwzględnieniu wyników z poprzednich spotkań – poznaliśmy najlepsze drużyny tego roku.
W sobotnim spotkaniu zwyciężyła bezapelacyjne grupa z ZSO nr 2 – Tuwpisznazwędrużyny, nie przegrywając żadnego z przeprowadzonych pojedynków. Drugie miejsce przypadło drużynie Need Help?! (również z ZSO nr 2), a trzecia była drużyna Dziewczyny z ZSO nr 4.
W klasyfikacji generalnej zwyciężyła drużyna Krzyś Team (ZSO nr 4), drugie miejsce – Tuwpisznazwedrużyny (ZSO nr 2) i trzecie, po emocjonującej dogrywce z Dziewczynami – Need help?! (również ZSO nr 2).
Pełne wyniki można obejrzeć tutaj.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości i pomysłowości w programowaniu i budowie robotów. Bardzo dziękujemy opiekunom grup za pomoc!
Zapraszamy do udziału w WLR 2013/14 – pierwsze informacje na ten temat powinny się pojawić po rozpoczęciu nowego roku szkolnego.

Wesołych wakacji!